Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dwurzędowy płaszcz z flauszu 2018

Krótki płaszczyk z flauszu

Nie ulega wątpliwości, że do jednych z najładniejszych należą płaszczyki z flauszu, czyli z miękkiej tkaniny wełnianej bądź bawełnianej, która jest miła w dotyku. Trzeba zaznaczyć, że tego rodzaju kreacje są nie tylko ciepłe, ale i nie gniotą się, w związku z czym nie trzeba ich prasować. Warto zwrócić uwagę także na fakt, że flausz się nie obiera ani nie mechaci, dlatego zazwyczaj wykonywana jest z niego odzież wierzchnia. Na uwagę zasługuje fakt, że płaszczyki z flauszu posiadają gładką fakturę i dlatego nie podrażniają skóry, w związku z czym mogą w nich paradować również dzieci.

Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszą się krótkie płaszczyki, które przeważnie sięgają połowy bioder. Z pewnością, najlepiej zdają one egzamin wiosną czy wczesną jesienią, kiedy na zewnątrz nie jest bardzo mroźno, ponieważ ze względu na swą długość nie stanowią skutecznej ochrony przed zmarznięciem. Mile widziane są tu fasony z kapturem, zarówno na zamek jak i na guziki, gdyż są one bardzo dziewczęce. Nierzadko zdobione są także kieszeniami, w szczególności ukośnymi, rzadziej z klapakami. Równie ładne są stroje ze stójką, które przeważnie zapinane są dwurzędowo, ponieważ są jedyne w swoim rodzaju. Należy zaznaczyć, że kreacje do połowy bioder pasują do spódnic i sukienek ołówkowych, jeansów o prostych nogawkach czy rurek, a więc też można je nosić i do codziennych, i do eleganckich stylizacji.

Nie zapominamy także o kreacjach sięgających połowy ud, które można już nosić podczas zimy, gdyż są dłuższe i znacznie cieplejsze od fasonów wspomnianych wcześniej. Mogą mieć one różne kroje, zarówno klasyczne jak i oryginalne. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o płaszczach ołówkowych, które nigdy nie wychodzą z mody. Przede wszystkim, cechują się prostotą wykonania, klasycznym zapięciem i brakiem wyszukanych ozdób. Mile widziane są też stroje odcinane pod biustem, które są wygodne, śliczne i doskonale pasują do stylizacji retro. Nie mniej dziewczęce są fasony a la pelerynka i wbrew pozorom wspaniale prezentują się w nich nie tylko kilkuletnie dziewczynki, ale i kobiety dojrzałe.

Oprócz tego, krótkie płaszczyki zazwyczaj posiadają klasyczny kołnierz, ale na wystawach sklepowych odnajdziemy także fasony z rozłożystymi klapami, stójką bądź kołnierzem w stylu pensjonarskim. Poza tym, cechują się one bogatą kolorystyką, zarówno stonowaną jak i jaskrawą, dlatego z wyborem idealnej barwy płaszczyka dla siebie nie powinno być najmniejszego kłopotu. Trzeba powiedzieć o tym, że większość z nich raczej jest gładka, gdyż wzorzyste stroje nie cieszą się wielkim uznaniem kobiet.