Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Szykowne ponczo 2018

Elegancka peleryna z kapturem

W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że większości osób jeszcze do niedawna peleryna kojarzyła się głównie z przeciwdeszczową odzieżą wierzchnią. Obecnie, mnóstwo kobiet nie może się bez niej obejść, gdyż jest nie tylko praktyczna, ale i stylowa, a co najważniejsze pasuje także do eleganckich stylizacji. Mówimy tu przede wszystkim o pelerynach z kapturem, w których paradują nie tylko kilkuletnie dziewczynki, ale i dorosłe kobiety i bez względu na wiek wszystkie panie mogą się w nich prezentować zjawiskowo.

Warto wspomnieć o tym, że modne peleryny mogą być stworzone z różnych materiałów. Z pewnością, do jednych z najpiękniejszych należą kreacje wykonane na drutach. Otóż, cechują się one oryginalnymi ściegami i zdobione są fantastycznymi splotami oraz warkoczami. Niekiedy też upiększają je frędzle, które mogą być różnej długości. Poza tym, najczęściej ubierane są przez głowę, natomiast fasony zapinane na guziki lub sznurowane należą do rzadkości. Oprócz tego, wełniane peleryny najczęściej są gładkie, ale na wystawach sklepowych możemy również odnaleźć kreacje różnokolorowe, które są jedyne w swoim rodzaju. Oczywiście, do jednych z najpiękniejszych należą te stroje, które wykonamy własnoręcznie, co wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem, tym bardziej że w sieci nie brakuje poradników dotyczących dziergania.

Nie mniej śliczne są peleryny welurowe bądź polarowe, które są niezwykle ciepłe, dlatego doskonale zdają egzamin w trakcie chłodniejszych dni. Ponadto, są miłe w dotyku i dobrze się noszą, jednakże gdy chcemy się nimi cieszyć przez długi okres powinniśmy je nosić podczas ładnej pogody, a nie deszczu i prać w odpowiedniej temperaturze. Nie zapominamy tu o ocieplanych pelerynach zimowych, które nierzadko wykonane są z flauszu. Trzeba powiedzieć o tym, że zazwyczaj od środka ocieplane są za pomocą kożucha, który też przeważnie zdobi kaptur. Nie ulega wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszą się tu kreacje zapinane na duże guziki i zdobione ukośnymi kieszeniami, które swym krojem nawiązują do palt. Godny wspomnienia jest fakt, iż cieszą się one także dużym zainteresowaniem w modzie ślubnej, gdyż są niezastąpione podczas zimy i w dodatku rewelacyjnie się komponują z suknią ślubną.

Na końcu, należy jeszcze raz podkreślić, że peleryny z kapturem są unikatowe, szykowne i ładne, dlatego z powodzeniem możemy je nosić do eleganckich stylizacji.