Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Krótkie i długie futerka 2018

Zimowe płaszcze podbite na futrze

Wraz z nadejściem zimy kobiety zakładają na siebie ciepłe płacze, stanowiące rewelacyjną ochronę przed mrozem. Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszą się tu kreacje podbite na futrze, z którymi nie może się równać żadna inna odzież wierzchnia na zimę. Przede wszystkim, dzięki futerku od środka nie straszne są nam w nich minusowe temperatury czy wiatr, w związku z czym powinny się one obowiązkowo znaleźć w naszej kolekcji zimowych ubrań.

Po pierwsze, tego rodzaju płaszczyki mogą posiadać różną długość, krój i kolor, dlatego cieszą się one tak wielkim zainteresowaniem. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że w cenie są płaszcze pelisa, które początkowo były tworzone z myślą o panach. Obecnie, chętnie sięgają po nie także kobiety. Przede wszystkim, są wykonane z naturalnych materiałów i od środka zdobione futerkiem. Trzeba podkreślić, iż dzięki nim możemy wyglądać jak z innej epoki, gdyż były one trendy kilkadziesiąt lat temu i dziś powracają do łask projektantów mody. Poza tym, mile widziane są bekiesze, zwane czasami węgierkami, czyli dawne płaszcze, które niegdyś były zarezerwowane dla mężczyzn. Były podszyte futerkiem i wcięte w talii oraz charakteryzowały się tym, iż posiadały zapięcie na pętlice. Oczywiście, współczesne wersje tych kreacji znacznie się różnią od swych pierwowzorów. Przede wszystkim, są mniej obszerne, najczęściej krótkie i również noszone przez kobiety.

Na uwagę zasługują też szuby, bardziej znane jako kiereje, które od środka obszyte są futerkiem, w związku skutecznie nas ochraniają przed zmarznięciem. Poza tym, godne wspomnienia jest ferezja, czyli obszerny płaszcz pochodzenia wschodniego, obszyty futrem. Dawniej noszony był przez szlachtę, a obecnie najczęściej stanowi element stroju ludowego i jest wykonany z sukna. Ponadto, swym wyglądem przypomina pelerynę, która obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie zapominamy też o króciutkich płaszczach, podbitych na futerku, które sięgają pasa bądź połowy bioder. Większość z nich ozdobiona jest rozłożystym kołnierzem i swym krojem przypomina kurtkę pilotkę, jednakże w przeciwieństwie do niej nie są stworzone ze skóry, ale zazwyczaj z płóciennych tkanin.

Jak widać, wybór płaszczy podbitych futerkiem jest przeogromny, gdyż wśród nich możemy odnaleźć i długie, i krótkie fasony, dopasowane bądź obszerne stroje, które posiadają klasyczny bądź oryginalny krój. Jednym słowem od namiaru propozycji, może nas aż rozboleć głowa.