Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Elegancki trencz burberry 2018

Praktyczny prochowiec burberry

Z pewnością, większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez lekkiej odzieży wierzchniej, którą można przykładowo założyć podczas wiosny czy lata. Godny wspomnienia jest tu prochowiec typu burberry, gdyż jest funkcjonalny, wygodny i zawsze modny. Trzeba zaznaczyć, że jego nazwa wywodzi się od Thomasa Burberry, który w roku 1879 wynalazł gabardynę. Przede wszystkim, ta wełniana tkanina cechuje się ukośnym splotem, dlatego płaszcze gabardynowe są jedyne w swoim rodzaju.

Na uwagę zasługuje fakt, że tego rodzaju trencze posiadają właściwości wodoodporne o wiatroodporne, w związku z czym są praktyczne. Nie każdy wie o tym, że po opatentowaniu gabardyny, wykorzystywano ją głównie to produkcji płaszczy żołnierskich. Obecnie, prochowce burberry chętnie są noszone nie tylko przez mężczyzn, ale i kobiety i co ciekawe w dalszym ciągu posiadają one wiele militarnych akcentów. Mowa tu przykładowo o pagonach, metalowych elementach w kształcie litery D, służących niegdyś do przechowywania map lub białej broni. Warto wspomnieć o tym, że stanowiły one wspaniałą alternatywę dla grubych płaszczy wojskowych, zaś po zakończeniu I wojny światowej się upowszechniły i od tamtej pory królują w modzie wiosenno-jesiennej.

Nie ulega wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszyły się w latach 60., natomiast od czasów roli w Humpreya Bogarta w Casablance i Audrey Hepburn w Śniadaniu u Tiffaniego nie wychodzą z mody i rok rocznie pojawiają się w nowych odsłonach. Poza tym, tego rodzaju płaszcze mogą być też wykonane z innych materiałów niż gabardyna. Przykładowo możemy tu wymienić odzież wierzchnią z satynowej bawełny. Oprócz tego, tradycyjne fasony utrzymane są w kolorze beżowym, karmelowym, khaki lub czarnym, jednakże tak naprawdę można je dziś dostać w każdym odcieniu, a nawet wzorze. Ponadto, prochowce mogą być zapinane dwu- lub jednorzędowo, posiadać proste lub reglanowe rękawy, być w wersji mini bądź maxi.

Należy podkreślić, że klasyczne trencze posiadają pagony i pasek, ale równie popularny jest burberry bez paska. Jeżeli nasza stylizacja jest mniej oficjalna, możemy zawiązać pasek w supeł, a gdy chodzimy w rozpiętym prochowcu, warto go zapiąć w tyle za pomocą klamry. Gdy decydujemy się na trencz z paskiem, musimy mieć też świadomość, że powinien być on odpowiedniej długości, aby za bardzo nas nie ściskał w okolicy talii, gdyż nasza sylwetka będzie się źle prezentować. Na końcu trzeba jeszcze podkreślić, że prochowce burberry są uniwersalne, można je nosić i na co dzień i na wieczór, zarówno na spotkania towarzyskie jak i biznesowe.

A, więc trencz typu burberry jest ponadczasowy, stylowy i unikatowy, w związku z czym warto mieć go w swojej kolekcji modnych ubrań.