Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ciepłe płaszcze wełniane 2018

Ekskluzywny płaszcz z kaszmiru, wełny wielbłądziej, alpaki

Z pewnością, wśród eleganckiej odzieży wierzchniej możemy wymienić płaszcze z kaszmiru, w których kobiety mogą prezentować się jak prawdziwe damy. Przede wszystkim, są wykonane z wełny kóz kaszmirskich, stąd też ich nazwa. Otóż, tego rodzaju kreacje stworzone są z tkaniny o bardzo cienkich włóknach, dzięki czemu są niezwykle puszyste i ciepłe. Warto też wiedzieć o tym, że naturalne płaszcze kaszmirowe utrzymane są w szarej, brązowej bądź białej kolorystyce. Oczywiście, na wystawach sklepowych możemy również odnaleźć fasony w innych odcieniach, ale jest tu mowa o strojach wykonanych ze sztucznych tkanin, które nie są już tak szykowne jak odzież stworzona z prawdziwej wełny.

Trzeba wspomnieć o tym, że do bardzo gustownych możemy zaliczyć fasony z wełny wielbłądziej. Z pewnością, nie są one bardzo popularne w naszej kulturze z tego względu, że w naszej strefie klimatycznej nie żyją wielbłądy. Należy zaznaczyć, że płaszczyki z wełny wielbłądziej są uznawane za synonim luksusu, gdyż kosztują niemało. Oprócz tego, posiadają one właściwości izolujące, w związku z czym stanowią nie tylko skuteczną ochronę przed zimnem, ale także i przed upałem. Na uwagę zasługuje fakt, że są one śliczne i dodatkowo posiadają właściwości zdrowotne, ponieważ futerko wielbłądzie może złagodzić dolegliwości związane z bolami reumatycznymi. Ponadto, zalecane są w przypadku alergików, gdyż nie stanowią nienajlepszego siedliska dla roztoczy.

Nie możemy tu pominąć cieplutkich płaszczy z alpaki, które są wyjątkowo lekkie, delikatne, miłe w dotyku, a przy tym niesamowicie trwałe. Musimy wspomnieć o tym, iż płaszczyki z tego rodzaju wełny lśnią niczym jedwab i co najważniejsze występuje w wielu naturalnych odmianach kolorystycznych. Z pewnością, warte wspomnienia są tu kreacje w białym, szampańskim, ciemnobrązowym, lawendowo-szarym, srebrno-szarym czy czarnym odcieniu. Niekiedy śliczne płaszcze powstają z wełny w różnych kolorach, dzięki czemu strój prezentuje się dosyć oryginalnie.

Warto też wspomnieć o tym, że płaszcze wełniane cechują się bogactwem fasonów. Otóż, mogą być one krótkie bądź długie, o prostym kroju bądź też rozkloszowane czy nawet przypominające pelerynkę. Ponadto, lub kożuszkiem. Oprócz tego, mogą być upiększane paskiem albo kieszeniami, zarówno klasycznymi jak i fikuśnymi.