Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Stylowa parka 2018

Młodzieżowe typu parka i casual

Od pewnego czasu można zauważyć, że szczególnym zainteresowaniem cieszą się stylizacje militarne, w szczególności kiedy mówimy o kreacjach dla młodzieży. Przede wszystkim, znów trendy są parki, które przez dłuższy czas były passe. Niedawno powróciły na wybiegi mody oraz ulice i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała ulec zmianie. Warto wspomnieć o tym, że niegdyś były noszone przez amerykańskich żołnierzy USA w okresie ekstremalnych mrozów na Alasce, a z biegiem lat stały się inspiracją dla projektantów mody.

Trzeba zaznaczyć, że parka to dłuższa kurtka stworzona z syntetycznych materiałów, która jest wypełniona puchem, dlatego stanowi skuteczną ochronę przez mrozem. Ponadto, jej znakiem rozpoznawczym jest kaptur, obowiązkowo wyścielany futerkiem. Niekiedy zamiennie nazywana jest anorakiem z tym, że ten rodzaj kurtki jest głównie noszony przez Eskimosów i polarników. Posiada ona kaptur i ściągacze i pierwotnie nie była rozpinana z przodu. Na uwagę zasługuje fakt, że do najpopularniejszych należą parki w odcieniu moro, chociaż na wystawach sklepowych nie brakuje fasonów w innych barwach, nawet bardzo jaskrawych. Poza tym, zazwyczaj są noszone w zestawie z rurkami, koszulą w kratkę, luźnymi swetrami, gdyż wtedy gwarantują nam wygodę i swobodę podczas poruszania się.

Nie mniej praktyczne są kurtki i płaszcze w stylu casual, które stanowią połączenie eleganckich ze sportowymi stylizacjami. Przede wszystkim, stworzone są one z miękkiej tkaniny o wyrazistej fakturze i ciekawym kolorze Z pewnością, do najpowszechniejszych należą fasony  kremowe, białe, kawowe, oliwkowe, khaki, ale równie ładne są też stroje turkusowe, zielone czy różowe. Wykonane są one przeważnie z lnu w okresie letnim bądź z wełny, która zdaje egzamin podczas chłodniejszych pór roku. Oprócz tego, stroje casual mogą mieć różną długość, chociaż najczęściej wybierane są kreacje w wersji mini, czyli sięgające kolan. Większość z nich jest na guziki i zdobiona paskiem, a także kołnierzem. Mile widziane są też kurteczki i płaszcze z kapturem, które nastolatki wręcz uwielbiają. Nie mniej modne są fasony ze stójką, bowiem znów są trendy.

Podsumowując, młodzieżowe parki i casual są wygodne, praktyczne, cechują się prostotą wykonania, pasują do codziennych stylizacji i dlatego nastolatki chętnie w nich paradują. A, co najważniejsze są ciepłe, chociaż w sklepach odnajdziemy też cieńsze kreacje, które można z powodzeniem nosić i wiosną, i latem, gdyż nie posiadają podszewki i nie są obszyte futerkiem ani kożuszkiem.